9 Europejski Kongres Edukacji Leśnej - ruszamy!

9-12 września w Łagowie, w ośrodku „Leśnik” edukatorzy, pedagodzy, naukowcy i leśnicy, spotkają się pod hasłem: „Edukacja leśna – więcej niż nauczanie o lesie!”. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób edukacja leśna może wpływać na indywidualny rozwój każdego człowieka oraz jak może rozwijać i kształtować odpowiedzialne relacje w społeczeństwie.„Edukacja leśna – więcej niż nauczanie o lesie!”Czym tak właściwie jest edukacja leśna i jak może się wpisywać w założenia edukacji dla zrównoważonego rozwoju? Pytania te już od kliku lat są przedmiotem dyskusji leśników z całej Europy podczas Europejskich Kongresów Edukacji Leśnej.


Tegoroczny Kongres odbędzie się w Polsce.

9-12 września w Łagowie, w ośrodku „Leśnik” edukatorzy, pedagodzy i leśnicy będą rozmawiać o tym, w jaki sposób edukacja leśna może wpływać na indywidualny rozwój każdego człowieka oraz jak może rozwijać i kształtować odpowiedzialne relacje w społeczeństwie. Kongres ma na celu pokazanie, że taka forma edukacji to nie tylko nauka o procesach przyrodniczych, ale również sposób na kształtowanie odpowiednich relacji zarówno z ludźmi jak i z przyrodą.

Organizatorami 9. Kongresu są Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych oraz unijna podgrupa Forest Communicators Network [FCN] zajmująca się edukacją leśną.
Do udziału w kongresie zaproszeni są wszyscy, którym bliskie są zagadnienia innowacyjnie i ciekawie prowadzonej edukacji leśnej – edukatorzy leśni, nauczyciele, pracownicy naukowi, leśnicy itp. 

Do pobrania:

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze :

Prześlij komentarz