Artykuły o edukacji leśnej do Lasu Polskiego

Członkowie stowarzyszenia napisali serię sześciu artykułów "Z praktyki edukatora" dla dwutygodnika "Las Polski" Poniżej wszystkie teksty w formie pdf, prosto z redakcji. Polecamy !

Uwierzyć w sens, Wiktor Naturski, LP 6/2014
Stowarzyszanie Edukatorów Leśnych, wpisujące się w nurt europejskiej sieci edukacji
leśnej, wśród celów statutowych ma kształtowanie odpowiednich relacji pomiędzy człowiekiem
a środowiskiem

"Wypchaniec" – prawie jak zabawka, Anna Wierzbicka, LP 7/2014
Jak tłumaczyć dzieciom trudne tematy, takie jak śmierć zwierząt? Prosto i prawdziwie. Im dziecko mniejsze, tym bardziej naturalnie pojmuje sprawę życia i śmierci.

Dobry dotyk, Anna Wierzbicka, LP 8/2014
Jak zaspokajać naturalne potrzeby dzieci, takie jak np. chęć przytulenia, i nie być posądzonym o złe skłonności?

Tablet w lesie, Iza Randak, LP 9/2014
Najnowsze technologie to już codzienność. Również podczas wycieczki do lasu. Edukator powinien umieć je wykorzystać, ale zarazem dzięki własnej charyzmie pozostać liderem zajęć.

Oderwać się od sztampy, Paweł Kosin, LP 10/2014
Ścieżka, sala, ścieżka, sala. Co zrobić, by w pracy edukatora nie popaść w rutynę? Pomysłów na urozmaicenie zajęć są dziesiątki: rajdy, konkursy, a nawet recytacja wierszy o przyrodzie. Zerwijmy raz na jakiś czas z monotonią. Również dla siebie.

Dwie szyszki w kieszeni, Izabela Randak, LP 11/2014
Skupienie uwagi parolatków to dla edukatora wyzwanie. Co robić, gdy dzieci podczas zajęć w terenie są znudzone? Zamienić je w dzieci-szyszki. Pomoże w tym gra ruchowa od nasiona do szyszki.