Grażyna Głuch z IBL ze Srebrnym Krzyżem Zasługi, gratulujemy!

Decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Grażyna Głuch otrzymała z rąk Macieja Grabowskiego Ministra Środowiska Srebrny Krzyż Zasługi. Uroczysty moment miał miejsce 17 czerwca podczas obchodów 85-lecia IBL. Ta odznaka to cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli.
Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.
Kto zna Grażynkę, dobrze wie, że jest to najodpowiedniejsza osoba do tego odznaczenia. Grażynka jest wulkanem energii i niegasnącego zapału. Do tego zawsze chętna do dzielenia się swoim doświadczeniem i pomysłami. Zapewne „matka” niejednego entuzjasty edukacji.
Grażynka jest absolwentką Wydziału Ogrodniczego – Oddziału Architektury Krajobrazu, SGGW w Warszawie i Studiów Podyplomowych Gospodarki Leśnej w Planowym Kształtowaniu Środowiska Przyrodniczego (Wydział Leśny SGGW). Na co dzień pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa, prowadząc zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Izbie Edukacji Leśnej. Prowadzi również warsztaty dla nauczycieli i edukatorów leśnych, seminaryjne zajęcia dla studentów studiów niestacjonarnych Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Wydziału Ochrony Środowiska w WSPiRR w Falentach z przedmiotu "Kształtowanie Krajobrazu”. Jest autorką licznych scenariuszy, zeszytów ćwiczeń, artykułów oraz interaktywnych pomocy dydaktycznych. Współtworzy Festiwal Nauki i obchody Dnia Ziemi.

Autorka tekstu i zdjęć:
Anna Pikus