Zapraszamy do udziału w konferencji IUFRO 27-30 Sierpnia 2015 w Rogowie

Międzynarodowa Konferencja na temat „Competence for the Future: Challenging gendered notions of learning about forest and forestry” jest organizowana przez Katedrę Użytkowania Lasu, Wydział Leśny, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod auspicjami International Union of Forest Research Organizations-IUFRO. Konferencja jest afiliowana przy IUFRO, Unit 6.08.02 – Education, gender and forestry.

Centralnym tematem konferencji będą kompetencje ważne w przyszłości. Działania wynikające z prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej wymagają nowych umiejętności i wiedzy od wszystkich interesariuszy, w tym leśników. W perspektywie przyszłego rozwoju gospodarki oczekiwany jest wzmożony popyt na nowe kompetencje. Zachowanie konkurencyjności, rozwój nowych usług i produktów będą wymuszać na całym sektorze leśnym bardziej zróżnicowaną wiedzę. Wiąże się z tym gotowość do wdrażania mniej tradycyjnego podejścia do zawodu, równości w zatrudnieniu, leśnictwa, jako miejsca zatrudnienia zróżnicowanych pracowników. Ponadto, aby stać się atrakcyjne dla tych kategorii osób, które jeszcze nie uznały leśnictwa za interesujące miejsce pracy i rozwoju kariery, kluczowe jest zapewnienie stabilności społecznej i gospodarczej. To z kolei tworzy podstawę do rozwoju innowacyjnych rozwiązań procesów uczenia, które biorą pod uwagę także równość płci.

Kiedy: 27-30 Sierpnia 2015r.
Gdzie: Leśny Zakład Doświadczalny, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie
Kontakt: contact@lff2015.pl

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie: www.lff2015.pl

Prelegentkami konferencji będą dwie vice-prezeski SEL: Alicja Gasek, która przedstawi wyniki badań ankietowych dotyczących sytuacji równościowej edukatorów leśnych pracujących w LKP oraz Aleksandra Piasecka, która zaprezentuje działalność edukacyjną SEL ze szczególnym uwzględnieniem działalności kobiet będących członkiniami stowarzyszenia.

Zachęcamy do udziału.

Alicja Gasek & Aleksandra Piasecka