Konkurs dla nauczycieli i edukatorów!


Jesteś nauczycielem przyrody, biologii, matematyki, geografii? A może jesteś edukatorem zainteresowanym zrównoważonym rozwojem? Jeśli tak - weź udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Gdańsk na scenariusz zajęć w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Termin nadsyłania prac mija już 27 listopada, a pula nagród wynosi 2500 zł. 

Wśród rodziców i pedagogów na całym świecie mówi się coraz więcej o tym, że dzieci coraz mniej czasu spędzają na wolnym powietrzu, w naturalnym środowisku. Wspomina się nawet o problemie deficytu natury. Leśnicy organizujący ten konkurs uważają, że można przeciwdziałać temu trendowi. Na co dzień prowadzą zajęcia z dziećmi (i osobami dorosłymi) o lesie. Są jednak zdania, że las jest też doskonałym miejscem do organizowania lekcji na przykład z geografii, czy matematyki, a nawet zajęć łączących treści programowe z obu tych (lub innych) przedmiotów. Stąd pomysł konkursu na scenariusz takich zajęć w warunkach Leśnego Ogrodu Botanicznego w Gdyni, który posiada już pewne zaplecze i doświadczenie w prowadzeniu takich zajęć. Druga kategoria konkursu związana jest z zajęciami edukacji dla zrównoważonego rozwoju. To niełatwa problematyka łącząca tematykę wyborów konsumenckich oraz odpowiedzialnego użytkowania zasobów przyrodniczych. 

Szczegóły na stronie organizatora konkursuwww.nadlesnictwo.gdansk.lasy.gov.pl. i stronie samego ogrodu: www.marszewo.edu.pl 

Zapraszamy do udziału!

Witold Ciechanowicz
Członek SEL

Share this:

, , ,

CONVERSATION

0 komentarze :

Prześlij komentarz