Anna Wierzbicka finalistką FameLab!

Anna Wierzbicka, członek naszego Stowarzyszenia, została finalistką konkursu FameLab. Famelab to międzynarodowy konkurs, organizowany od 2004 roku przez British Council i Centrum Nauki Kopernik. Stał się jednym z ważniejszych konkursów propagujących komunikację naukową.
Ma na celu zachęcenie naukowców do popularyzowania swojej dziedziny wiedzy. Naukowcy mają zaledwie 3 minuty aby przed jury i publicznością przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. FameLab to także program szkoleń, w którym naukowcy doskonalą sztukę prezentacji, współpracują z dziennikarzami.

Źródło: www.facebook.com/FameLabPoland
Anna Wierzbicka opowiadała o kleszczach, które bada w polskich lasach. „Bardzo się cieszę na profesjonalne szkolenie z zakresu komunikacji. Mam nadzieję, że dzięki mojemu udziałowi w konkursie, las i związane z nim dziedziny nauki będą częściej się pojawiały w mediach.” – mówi Ania, na co dzień pracownik Wydziału Leśnego UP w Poznaniu oraz skarbnik SEL.

Finał konkursu 16 kwietnia – zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/FameLabPoland) i trzymamy kciuki! :)

Źródło zdjęć: www.facebook.com/FameLabPoland

Aleksandra Piasecka