Członkowie SEL na jubileuszowym Kongresie IUFRO 2017

Podczas jubileuszowego Kongresu IUFRO 2017: Dorota Kargul-Plewa, Adam Szaniawski, Małgorzata Krokowska-Paluszak i ja mieliśmy okazję zaprezentować wyniki swoich badań.

Dorota Kargul-Plewa przygotowała poster prezentujący wyniki badań dotyczących zainteresowania turystyką i rekreacją w pobliżu zbiorników wodnych występujących na terenach leśnych.

Małgorzata Krokowska-Paluszak była współautorką aż 4 pozycji: prezentacji dotyczącej infrastruktury edukacyjnej Nadleśnictwa Kutno (Agnieszka Błasiak miała bardzo fajne wystąpienie :), współautorką posteru dotyczącego polowań i akceptacji społecznej dla myśliwych oraz konsekwencji wprowadzenia moratorium na łosia, a także prezentacji dotyczącej stosunku mieszkańców miast do regulacji populacji zwierząt w lasach miejskich.

Adam Szaniawski był współautorem posteru dotyczącego  wpływu nanocząstek miedzi i srebra na wzrost wybranych gatunków grzybów patogenicznych, rozkładających drewno oraz mikoryzowych w warunkach in vitro.

Ja z kolei miałam przyjemność zaprezentować wyniki badań dotyczących jakości nieformalnej edukacji ekologicznej w Polsce obejmujące Lasy Państwowe, Lasy Miejskie, Parki Narodowe i Instytut Badawczy. Działalność naszych edukatorów przedstawiłam wykorzystując między innymi filmik nagrany przez Adama Gełdona o Leśnym Przedszkolu oraz wypowiedzi osób biorących udział w badaniu na temat skuteczności narzędzia badania jakości.

Całość została bardzo ciepło przyjęta przez międzynarodowe grono naukowców i ekspertów.

Relację z IUFRO dotyczącą zagadnień edukacyjnych i komunikacyjnych będziecie mogli przeczytać już w tym tygodniu na naszej stronie. :)