Edukatorzy łączą siły.


    Nasze stowarzyszenie wsparło organizację konferencji dla nauczycieli organizowanej przez RDLP w Białymstoku i tamtejsze Centrum Edukacji Nauczycieli. Głównym celem spotkania z nauczycielami było zachęcenie tej grupy zawodowej do realizowania swoich celów dydaktycznych i pedagogicznych w środowisku leśnym.     Podlasie jest wyjątkowym regionem gdzie placówki oświatowe las mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Knyszyńska przedstawili możliwości jakie daje edukacja leśna Mówili o edukacji dla zrównoważonego rozwoju oraz znaczeniu lasu w rozwoju dziecka. Wszystko z podkreśleniem lokalnych zasobów i w nawiązaniu do dziedzictwa kulturowego regionu.

     Nasza koleżanka Ania Wierzbicka wystąpiła w roli ekspertki doskonale łącząc obie grupy: nauczycieli i leśników. Ania w swoim wystąpieniu eksperckim mówiła o kleszczach. Zagrożeniach związanych z tymi pasożytami oraz o edukacji na ich temat jako głównym narzędziu do walki z przekłamaniami fobiami. Dlaczego akurat stowarzyszenie zaproponowało ten temat? Ponieważ z ankiet i rozmów z nauczycielami wynika, że strach przed kleszczami jest jednym z głównych czynników powstrzymujących ich przed realizacją zajęć i spędzania czasu w terenie.

    Komentarze w kuluarach potwierdziły, że Ance udało się połączyć wiarygodności naukowczyni z atmosferą podlaskiej bezpośredniości i braku zadęcia. A udział w tego typu wydarzeniu pokazuje, że eksperckie wspieranie inicjatyw Lasów Państwowych jest dobrym sposobem na efektywną realizację misji stowarzyszenia.

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze :

Prześlij komentarz